DSpace Eлектронний репозиторій Сумського НАУ
 

Sumy National Agrarian University >
Наукові праці >
Статті, тези доповідей >

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.sau.sumy.ua/handle/123456789/2284

Назва: Дослідження впливу дезінфектантів на імунологічні показники свиней
Інші назви: Исследование влияния дезинфектантов на иммунологические показатели свиней.
Investigation of the influence of disinfectants on immunological parameters pigs
Автори: Шкромада, Оксана Іванівна
Шкромада, Оксана Ивановна
Shkromada, Oksana
Ключові слова: імунологічні показники
бактерицидна активність
лізоцимна активність
иммунологические показатели
бактерицидная активность
лизоцимная активность
immunological parameters
bactericidal activity
lysozyme activity
Дата публікації: 2014
Видавець: Луганський національний аграрний університет
Бібліографічний опис: Шкромада О. І. Дослідження впливу дезінфектантів на імунологічні показники свиней [Електронний ресурс] / О. І. Шкромада // Науковий вісник Луганського національного аграрного університету. - Сер. "Ветеринарні науки". - Луганськ : ЛНАУ, 2014. - Вип. 60. - С. 134-137.
Короткий огляд (реферат): У статті визначений вплив препаратів «Бі-дезтм» і «Экоцид С» на резистентність організму свиней. Збільшення відносної кількості Т-лімфоцитів в дослідних групах у поросят на дорощуванні на 3,4 %, на відгодівлі – на 3,2 % (*Р≤0,05). У поросят на дорощуванні рівень малодиференційованих клітин був менший на 3,5 %, на відгодівлі – на 4,3 % (*Р≤0,05). При вивченні динаміки титру тимічного сироваткового фактора (ТСФ) у сироватці крові поросят було з’ясовано, що у контрольних та у дослідних групах його рівень був однаковим у межах фізіологічної норми. БАСК дослідних груп був вищім у поросят на дорощуванні на 3,1 %, на відгодівлі – 4,2 %, порівняно з контролем (*Р≤0,05). В статье определено влияние препаратов «Би-дез тм» и «Экоцида С» на резистентность организма свиней. Увеличение относительного количества Т-лимфоцитов в опытных группах у поросят на доращивании на 3,4 %, на откорме - на 3,2 % (* Р ≤ 0,05). У поросят на доращивании уровень малодифференцированных клеток был меньше на 3,5 %, на откорме - на 4,3 % (* Р ≤ 0,05). При изучении динамики титра тимического сывороточного фактора (ТСФ) в сыворотке крови поросят было выяснено, что в контрольных и в опытных группах его уровень был одинаковым в пределах физиологической нормы. БАСК исследовательских групп был высшим у поросят на доращивании на 3,1 %, на откорме - 4,2 %, по сравнению с контролем (* Р ≤ 0,05).
Опис: The article defined the influence of drugs "Bi - deztm " and " Ecocide C" on the body's resistance pigs. Increase in the relative number of T - lymphocytes in the experimental groups in rearing piglets by 3,4%, fattening – 3,2 % (* P ≤ 0,05). Piglets rearing level of undifferentiated cells was less than 3,5%, fattening - by 4,3% (* P ≤ 0,05). In studying the dynamics of thymic serum titer factor (FTS ) in the serum of piglets was found that in the control and experimental groups, it was the same level within the physiological range. BASK research groups was higher in piglets rearing by 3,1%, fattening – 4,2%, compared with the control (* P≤ 0,05).
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repo.sau.sumy.ua/handle/123456789/2284
Розташовується у зібраннях:Статті, тези доповідей

Файли цього матеріалу:

Файл Опис РозмірФормат
Шкромада О.І. Дослідження впливу дезінфектантів.pdf161,39 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити

Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

 

Valid XHTML 1.0! Програмне забезпечення DSpace Авторські права © 2002-2005 Массачусетський технологічний інститут та Х’юлет Пакард - Зворотний зв’язок